ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ДЕМИДІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

На фініші 2021-2022 навчального ріку

None

3 червня добіг до кінця 2021-2022 навчальний рік. Для кожного здобувача освіти, педагога, зокрема і наших учнів та вчителів, він був непростим, адже потрібно було пристосовуватися до різних умов та форм навчання. Але попри пандемію, а згодом  гул сирен, які змусили покинути стіни рідної школи і працювати дистанційно, налагодивши техніку і співпрацю, рік видався насиченим та результативним.

Підсумовуючи здобутки навчального року, директор ліцею Олександр Дмитрович зазначив, що уже третій рік поспіль перед учасниками освітнього процесу постають нові виклики, зокрема цьогоріч 24 лютого змусило всіх здійснити переоцінку цінностей. Підкреслив, що триває боротьба за незалежність, свободу та волевиявлення, за утвердження української національної та громадянської ідентичності. І тому саме формування суспільних цінностей у здобувачів освіти в освітньому процесі і є одним із пріоритетних завдань Нової української школи. Також директор додав, що відсутність “дистанційки” до повномасштабного вторгнення, через свідоме ставлення вчителів до вакцинації, сприяла участі учнів у різних конкурсах та змаганнях. Саме клопітка наставницька праця педагогів та наполеглива жага до нових знань в учнів приносила результати, які стали запорукою майбутніх успіхів.

У 2021-2022 навчальному році учням і вчителям стали в пригоді знання та практичні навички у використанні технологій дистанційного навчання. Окрім відомої онлайн-платформи Teams використовувались різні навчальні інтернет-ресурси. З першого вересня 2021 року повноцінно використовувались електронний журнал та щоденник на державній безкоштовній платформі Electronic Journal, за допомогою яких здійснювалася комунікація всіх учасників освітнього процесу.

Цьогоріч Нова українська школа зустрічає своїх перших випускників – 70 майбутніх п’ятикласників. Вперше цього року четвертокласники отримають, окрім свідоцтва досягнень, електронне свідоцтво про закінчення початкової освіти. Сьогодні педагогічна спільнота середньої ланки постала перед новими викликами щодо адаптації майбутніх п’ятикласників.

Важливий етап наступив у житті дев’ятикласників, адже настав час робити перші кроки у виборі майбутньої професії. Відмінено шкільні іспити, попереду канікули та час для визначення. Серед 48 випускників найкраще засвоїв шкільні науки та є претендентом на свідоцтво з відзнакою Юхимчук Назар.

Непростий тернистий шлях пройшли одинадцятикласники, адже у найактивніший шкільний період потрібно було поєднувати очні зустрічі у стінах закладу із “дистанційкою”. Четверо вихованців ліцею, які досягли високих результатів у навчанні, стали претендентами на отримання золотих медалей: Мирослава Вараницька, Анастасія Гламазда, Інна Полуян та Михайло Пуцик. Попереду перед  випускниками стоїть ще одне випробування - національний мультипредметний тест.

У 2021-2022 навчальному році олімпіади проводились у новому територіальному форматі. Уперше учні виборювали місця в одному із чотирьох районів Рівненської області. Призерами Дубенського району стали: Булик Олександр (7 клас, І місце з математики), Максимюк Ольга (8 клас, ІІ місце з математики), Сірко Дарина (8 клас, ІІ місце з трудового навчання), Процюк Діана (8 клас, ІІІ місце з біології), Березюк Тетяна (9 клас, І місце з французької мови), Юхимчук Назар (9 клас ІІ місце з української мови), Сиско Дмитро (9 клас, ІІ місце з трудового навчання), Ряска Ілля (9 клас, ІІ місце з біології), Яцюк Вікторія (10 клас, ІІІ місце з правознавства), Яцишина Анна (10 клас, ІІ місце з географії), Вараницька Мирослава (11 клас, І місце з французької мови та правознавства, ІІ місце з англійської мови, ІІІ місце з української мови та географії), Гламазда Анастасія (11 клас, ІІІ місце з біології), Пуцик Михайло (11 клас, ІІ місце з ІКТ та ІІІ місце з програмування). На обласному олімпі успіху досягнули Олександр Булик з математики (ІІ місце) та Мирослава Вараницька з французької мови (І місце).

Успіхи ліцеїстів не завершилися на олімпіадах. Протягом року вони стали учасниками районних та обласних конкурсів, змагань. Учениці Процюк Діана (8 клас) та Полуян Інна (11 клас) здобули треті призові місця у районному етапі українознавчого конкурсу імені Тараса Шевченка. А Дарина Данилюк (6 клас) та Дарина Топоровська (10 клас) завоювали треті дипломи у районному етапі українознавчого конкурсу імені Петра Яцика. Дарина Топоровська стала другою в обласному конкурсі «Поліські пересмішники».

Свою першу науково-дослідницьку працю писав і захищав учень 9 класу Михайло Бондарчук з теми «Історико-географічні особливості формування поселень Демидівщини». Журі Рівненського відділення Малої академії наук оцінило роботу Михайла, результатом якої є диплом ІІІ ступеня.

Учні ліцею мають багато можливостей для розвитку своїх талантів, адже у закладі працює багато гуртків, спортивних секцій, які продовжували свою роботу і в дистанційному форматі.

Чимало високих результатів здобув вокальний ансамбль «Калиновий цвіт»: І місце в районному етапі конкурсу «Юна зірка»; ІІ місце в обласному етноконкурсі колядок і щедрівок; І місця в обласних етапах конкурсів патріотичної пісні «Поліська січ» та «Лірики природи»; І місце у Всеукраїнському конкурсі «Світ дитинства»; І місце в Міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв «Талан-Т».

На Міжнародному конкурсі «Талановита планета» Стецюк Тимофій (3 клас) посів ІІІ місце, Полуян Інна (11 клас) – І місце, вокальний квартет у складі Березюк Вікторії, Кисіль Ольги, Топоровської Дарини (10 клас) та Полуян Інни (11 клас) – І місце.

Драматична студія "Мельпомена" - одна з тих, що допомагає розкритися юним аматорам сцени. Цьогоріч колектив гуртка був знову відзначений і заслужено отримав перемогу в обласному заочному конкурсі «Талановита Україна». Акторками, які продемонтрували креативність та майстерність на обласній сцені, стали учениці десятого класу Дарина Топоровська та Вікторія Березюк.

На обласному етапі Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» ІІ місце посіли роботи Харчука Максима (6 клас), Овсійчука Олександра (4 клас), Бондарця Владислава (4 клас), Бакунець Каріни (6 клас), Мананкової Софії (9 клас), Павельчука Захарія (6 клас), Яковецької Аліни (6 клас); ІІІ місце - Тарасюк Катерини (6 клас), Цісарук Юлії (9 клас), Данилюк Дарини (6 клас).

На обласному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» ІІ місце завоювали роботи Цісарук Юлії (9 клас), Пуцика Михайла (11 клас), Дубчук Яни (9 клас), Данилюк Дарини (6 клас); ІІІ місце - Сіранчук Ганни (6 клас), Бондарця Владислава (4 клас),  Мананкової Софії (9 клас), Данилюк Дарини (6 клас), Яковецької Аліни (6 клас), Бакунець Карини (6 клас), Овсійчука Олександра (4 клас), Тарасюк Катерини (6 клас), Дишко Вікторії (5 клас), Харчука Максима (6 клас).

Для педагогічної спільноти є також широке інтернет-поле для розвитку та замірів професійної діяльності. Уже вкотре проводиться Всеукраїнський конкурс «Вчитель року». Спробували свої сили й наші вчителі. На обласному етапі конкурсу свої знання та вміння демонстрували в номінації “Інформатика” Леонід Леонідович Полуян та в номінації “Музичне мистецтво” Олена Василівна Карпюк. Леонід Леонідович увійшов у когорту кращих вчителів інформатики. Олена Василівна посіла ІІ місце серед вчителів музичного мистецтва Рівненської області.

Як бачимо, попри усі перешкоди, учні і педагоги ліцею не опускали рук ні на хвилину, а продовжували впевннено крокувати і здобувати певні результати. За доброю традицією сьогодні уся ліцейна родина мала б урочисто зібратися на шкільному подвір’ї, але, на жаль, реальність диктує свої умови. Тому нехай щоденно усіх не покидає віра і впевненість у завтрашньому дні, панує добро й благополуччя, здоров’я і мир в Україні. Нехай перерва у навчанні стане для учасників освітнього процесу активним і корисним відпочинком під час літніх канікул, щоб з новими силами приступити до навчання.