Музика одна з прекрасних естетичних цінностей людства. Вона сприяє гармонізації нашого загального світовідчуття, виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом відчуттів і емоцій. 1 жовтня щорічно відзначається Міжнародний день музики, який був заснований за ініціативою Міжнародної музичної ради (IMC) при ЮНЕСКО. З нагоди цього свята ми поспілкувалися з людиною, яка з дитинства залюблена в музичні акорди, яскравою особистістю, яка вміє зарядити оптимізмом та налаштувати на мажорний лад, нині вчителем музики Демидівського ліцею Оленою Карпюк.
Олено Василівно, що з’явилося перше: інтерес до музики чи до викладання?
- До музики. Вчителем я не хотіла бути. Моя старша сестра грала на баяні, і мама вирішила, що я теж зможу. Навчалася у музичній школі, а згодом – в училищі культури, але тоді і не думала життя пов’язати з учительською кар’єрою. Але не так сталося, як гадалось.
Якби знову довелося обирати професію, то який вибір зробили б?
- Я не мріяла стати вчителем, але сьогодні я розумію, що вибір зроблено правильно. Мені подобається моя робота. Це моє.
Яку роль у Вашій трудовій діяльності відіграв конкурс «Учитель року – 2022», на якому Ви зайняли друге місце?
- Для мене участь у конкурсі стала важливим уроком. Я багато вчилася, читала, перейняла вагомий досвід у колег-учасників. Мала можливість проаналізувати свої помилки, щоб надалі їх не допускати. Такі конкурси розвивають особистість, збагачують новими знаннями та ідеями.
Скажіть, будь ласка, чи легко бути вчителем нашого ліцею?
- Мені ні, хоч і вчительська робота нелегка, бо кожен педагог хоче, щоб його урок сподобався дітям. Коли учні з уроку ідуть задоволені, то більшого щастя немає.
Олено Василівно, вчитель вчиться чогось від своїх учнів? Якщо так, то що зацікавило Вас?
- Я багато чого вчуся і намагаюся підлаштуватися під потреби учнів, дізнатися, що їм цікаво. Зокрема навчилася бути менш категоричною, а більше поступливішою. Витривалості та наполегливості у досягненні мети додає колектив «Калинового цвіту», успіх якого є не лише на словах, а підкріплено перемогами.
Якби Ви мали можливість прожити один день із життя якогось виконавця чи композитора, хто б це був?
- По правді навіть і не знаю. Я не хотіла б проживати чиєсь життя. Але якби у мене була можливість загадати три бажання, і вони здійснилися. Загадала б, щоб був мир і не було хвороб, моя родина і всі люди були щасливими, а ще хотіла б бути віртуозом гри на баяні та мати хороший голос, щоб бути солістом.
З якою музикою Ви себе асоціюєте?
- З ліричним репом в поєднанні з класикою.
Якій музиці надаєте перевагу? Улюблені виконавці?
- Я обожнюю народний хор, зокрема фанатка хору імені Григорія Верьовки і Волинського хору.
На яких музичних інструментах умієте грати?
- На фортепіано та баяні. Ще під час навчання в училищі опановувала ази гри на бандурі, а в оркестрі закладу грала на домрі.
З якими персонажами із мультфільмів Ви себе та учнів порівняли б під час уроку?
- Пригадується мультфільм про мавпочку, яка мала багато мавпенят (сміється). Таку асоціацію можна провести з початковими класами. У даному мультфільмі сюжет, коли з дитячого садка вихователь завела дітей у зоопарк, вони трималися за шнурок, щоб не загубитися, а вийшли, тримаючи у руках змію. Це говорить про креативність, сміливість, непосидючість учнів. Загалом, на мою думку, учні повинні бути схожими на веселих, шумних та яскравих героїв.
Що надихає Вас щодня працювати? Яким моральним принципом керуєтесь у житті?
- Я люблю постійно вчитися, мене надихає на роботу пошук чогось нового. Не люблю виконувати роботу як-небудь, якщо за щось взялася, то роблю як слід, або не беруся зовсім. У житті керуюся гаслом, що потрібно ставитися до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.
Дякую за розмову.
Спілкувалася Ангеліна Лебідь, учениця 9-А класу